Blog

Fenomén menom chudnutie!

Tri hlavné dôvody prečo nechudnem, i keď sa snažím viac ako ostatní.

  Téma chudnutie je nevyčerpateľná. Žiaľ veľkému percentu ľudí sa nedarí upraviť svoju telesnú hmotnosť, pribrať svalovú hmotu, či zredukovať percento podkožného tuku.

V čom je teda problém?

  Začína to tým, že je príliš veľa informácií v oblasti stravovania, množstvo časopiseckých a knižných jedálničkov, doplnkov výživy a iných prípravkov. Človek nevie čo si má vybrať, a stále skúša bez efektu, či v horšom prípade s jojo efektom.

  Na druhom mieste je určite psychika človeka. Psychika človeka pre dosiahnutie vytúženého cieľa je to najdôležitejšie, čo človek má, a s čím dokáže ovplyvňovať svoje smerovanie. Určite mi mnohé z vás, milé dámy a slečny, dáte za pravdu, že neustále sledujete čo jete, a na konci dňa rozmýšľate nad tým, či váš kalorický príjem bol dostatočne nízky a váš kalorický výdaj dostatočne vysoký. A pokiaľ sa „náhodou“ v ten deň stalo, že ste neboli vôbec cvičiť, začnete si to vyčítať. Je to tak?

  Tretím dôvodom je vaše nízkokalorické stravovanie dámy a slečny. Áno čítate správne, nejesť neznamená chudnúť. V najlepšom prípade na raňajky jogurt, potom na obed zeleninový šalátik s kuracím mäskom, na večeru zase nejaká zelenina so syrom a medzitým nejaký ten kus ovocia. A k tomu chodíte do práce na 8, či viac hodín a snažíte sa športovať. No tak na takomto jedálničku by nedokázalo fungovať ani 5 ročné dieťa. Vaše telo vám hovorí, že má dosť, že ste vyčerpaná, a nemáte ani chuť ani energiu na šport. No vy tie hlasy na rozumovej úrovni potlačíte a vydržíte ešte zopár dní, či týždňov. Nakoniec, keď sa ráno idete odvážiť a zbadáte na váhe, že máte ešte o kilečko či dve navyše okamžite vás to položí. V najhoršom prípade sa opustíte a zaradíte pár dní bez stravovacích obmedzení.

  Nehovoriac o tom, že nízko kalorické stravovanie vedie k spomaleniu metabolizmu. Určite mi dáte za pravdu, že mnohé z vás máte pocit, že už priberáte aj z vody. Problém je, že váš metabolizmus sa spomalil, už netrávi tak ako trávil kedysi. A fakt, že vaše telo je tak vyčerpané z toho, že nedostáva potrebnú dennú dávku výživy, že si už robí zásoby, aby prežilo. Takže ono si z toho minima čo dostáva uloží značnú časť do tuku, čím sa chráni vlastne pred sebazničením. Je to taký prirodzený ochranný mechanizmus.

  Pokiaľ ste sa aspoň z časti našli v mojom článku a spomenuli si na všetky neúspechy s chudnutím, je na čase to zmeniť! Stretnite sa s profesionálnym a individuálnym prístupom a dosiahnite svoje ciele.

  A preto ma neváhajte kontaktovať na mojej emailovej adrese rohacek@profigure.sk , alebo telefonicky na +421 908 809 585 /pre zistenie viac informácií/.

 

Napísali o nás:

Články