Blog

KLIENTOVA SPOVEĎ - DOTAZNÍK SPOKOJNOSTI

Prinášam Vám osobnú skúsenosť jedného zo stoviek spokojných klientov, ktorí so mnou spolupracovali. Jozef dosiahol za krátke obdobie obdivuhodné výsledky a celkovo premenil svoju postavu z tučného ajťáka na vyšportovaného sympaťáka. Sám musím povedať, že jeho stav bol na začiatku veľmi slabý, sila žiadna, svalová vytrvalosť už vôbec nie, kardiovaskulárny systém pracoval na plné obrátky aj pri obúvaní ponožiek. Videl som však v Jožovi jeho obrovské zapálenie pre vec a obrovský chtíč s týmito negatívnymi pocitmi skoncovať. Krátko po tom ako sme začali s tréningom sme si hneď dali konzultáciu, na ktorej sme naplánovali stravovanie. Hneď na začiatku som videl, že Jozef má obrovskú vnútornú motiváciu a doslova dodržiaval presne do bodky čo som mu povedal. Dal na každú moju radu a to mu prinieslo rýchle a obdivuhodné výsledky. Ďalej sa už dočítate o jeho pocitoch a skúsenostiach sami z jeho odpovedí.

Dobrý deň,

kedže ste sa u nášho trénera stal / a najlepším klientom z hľadiska výsledkov, dovoľujeme si zaslať Vám krátky dotazník. Prosíme Vás o úprimné a nie príliš stručné vyjadrenie Vášho názoru na dané otázky.


1. Čo Vás viedlo k rozhodnutiu začať cvičiť pod dohľadom osobného trénera?

Moja váha. Pri výške 183cm som mal takmer 100kg, čo bolo už samé o sebe katastrofálne. Mal som brucho, pre ktoré som sa nedokázal normálne zohnúť a zadýchal som sa po zdolaní 2-3 schodov.

Z predchádzajúcich pokusov som vedel, že sám dokážem schudnúť 15kg celkom rýchlo aj bez cvičenia, ale o to rýchlejšie som vždy dokázal pribrať naspäť. O zdravotných následkoch týchto pokusov ani nehovoriac.

Chcel som teda skúsiť niečo iné, niečo systematické a overené. Predpokladal som, že osobný tréner mi dokáže navrhnúť taký stravovací a tréningový plán, aký naozaj potrebujem a tiež pôsobiť ako motivačný faktor, ktorý ma bude nútiť dodržiavať nastavený režim.

2. Čo nasledovalo po Vašom rozhodnutí? Ako vyzeral celý úvodný proces?

Dostal som tip na posilňovňu, ktorá zodpovedala mojim predstavám a tam mi bol doporučený konkrétny tréner - ktorým bol, a stále je - Maťo. Myslím, že v tomto som mal tak trochu nezaslúžené šťastie - že som nemusel striedať trénerov a postupne zisťovať ich schopnosť alebo neschopnosť. Pre mňa boli dôležité nielen vedomosti a skúsenosti trénera na to aby mi nastavil optimálny režim cvičenia, ale tiež stravovací režim a vhodné vybalancovanie týchto dvoch zložiek.

Pri úvodnom rozhovore kde sme sa zoznámili, som pomenoval moje ciele a zhodli sme sa na časovom horizonte, v ktorom bude ich dosiahnutie reálne.

3. Aké boli Vaše ciele na začiatku?

Moje očakávania boli kvantitatívne - očakával som úbytok hmotnosti z vtedajších 96kg na 84-85kg. Tušil som, že tréning prinesie aj nárast svalovej hmoty a tiež nárast kondície, ale týmto cieľom som spočiatku veľkú váhu nepripisoval.

4. Ako prebiehal prvý tréning? Bol tréner pripravený? Bol tréning príliš ťažký alebo prispôsobený Vášmu začiatočnému stavu?

Prvý tréning bol viac-menej oboznamovací. Myslím že išlo primárne o overenie mojich schopností vykonávať nejaký koordinovaný pohyb bez toho aby som si spôsobil zranenie, či už s voľnými váhami alebo na strojoch. Určite išlo tiež o zistenie, s akými váhami a s akým celkovým zaťažením budeme môcť začať.

Maťo bol samozrejme pripravený, prebiehalo to veľmi profesionálne, mal som pocit, že očakával horšie.

5. Aké výsledky ste dosiahli a za akú dlhú dobu? Nakoľko sa naplnili Vaše očakávania?

Po necelom pol roku som schudol natoľko, že oblečenie, ktoré som mal, som už viac nemohol nosiť - z konfekčnej veľkosti 38/32 som sa dostal na 34/32 (momentálne mi je už aj táto veľkosť veľká, myslím, že 32/32 by bolo lepšie).

V tričkách a košeliach bola zmena z XXL/XL na L/M.

Pochopiteľne, ľudia z môjho okolia to začali registrovať. Tí, ktorí ma nevideli dlhší čas, boli prekvapení.

Moje očakávania ohľadom cieľovej hmotnosti sa naplnili, okrem toho sa však stalo to, čo som neočakával - cvičenie ma začalo baviť. Ďalej pokračujem v cvičení, tentokrát už ale so zameraním na nárast svalovej hmoty. Už môj doterajší prírastok svalov je pre mnohých ľudí z môjho okolia neuveriteľný, ja si však ciele posúvam vždy vyššie a vyššie.

6. Čo ste v živote zmenil / a? A čo Vám to prinieslo?

Cvičenie sa stalo neoddeliteľnou časťou môjho života, na každý tréning sa teším. Nedokážem si predstaviť, že by som prestal čo len na týždeň.

Spolu s totálnou zmenou stravy mi cvičenie nielen dopomohlo k schudnutiu, ale tiež výrazne zvýšilo kondíciu a verím, že aj zlepšenie zdravia a celkového pocitu.

7. Stálo to za tú finančnú investíciu?

Určite áno, keby som mal toto rozhodnutie kedykoľvek zopakovať, vždy sa rozhodnem pozitívne.

8. Komu by ste odporučil / a spoluprácu s osobným trénerom?

V nadväznosti na predchádzajúcu odpoveď - to čo ľutujem, sú práve predchádzajúce pokusy chodiť do posilovne a trénovať sám, podľa návodov z internetu, úplne odtrhnutých od mojich možností, schopností a cieľov. To boli úplne vyhodené peniaze.

Komu odporúčam spoluprácu s osobným trénerom? - Každému, kto si dokáže kladne odpovedať na nasledujúcu otázku: "Mám na to?". Týmto nemyslím len finančnú stránku, ale hlavne schopnosť dlhodobo sa striktne riadiť pokynmi druhého človeka vo veciach stravovania, cvičenia aj odpočinku. Myslite na to, či dokážete každodenne jesť aj vtedy keď nemáte chuť a nejesť vtedy keď chuť máte? Jesť úplne iné veci, na aké máte práve chuť? Dokázať dodržať predpísaný stravovací režim aj na dovolenke, služobnej ceste, rodinnej oslave alebo počas večera s kamarátmi?

Ak ma Maťo nazval "Najlepším klientom čo sa týka výsledkov", môžem za to poďakovať dvom faktorom. Jedným z nich je Maťova profesionalita a bezchybne navrhnutý stravovací aj tréningový režim. Druhým faktorom je moja schopnosť prispôsobiť VŠETKO stanovenému cieľu a nekompromisne dodržiavať Maťove pokyny.

Ak si myslíte, že na to máte, tak smelo do toho. Dúfam, že tento dotazník už budúci rok bude vypĺňať niekto z vás.Vyzdvihujem posledné riadky dotazníka, ktorý Jozef vyplnil a dopĺňam, že v živote jednoducho nikto za nás nič nedokáže. Všetko v živote závisí len od nás samotných. Preto neváhajte a ponorte sa hlboko do svojho vnútra a objavte vnútornú silu, ktorá vo Vás drieme. Ja som tu od toho, aby som Vás na takejto ceste sprevádzal a uľahčil Vám celý proces ako sa len dá pre dosiahnutie Vami zvoleného cieľa. Nebudete na tejto ceste sami a to je veľmi podstatné. Ja tu som pri Vašich úspechoch aj neúspechoch. Povzbudím Vás, keď je treba nabrať novú vnútornú motiváciu a pochválim, keď budeme dosahovať výsledky. Preto neváhajte a začnite sa o seba starať už dnes.

Pokiaľ Vás spoveď môjho klienta oslovila a chcete sa aj Vy začať o seba starať, je jedno, či chcete schudnúť, vybudovať svaly, zvýšiť výkonnosť v nejakom športe alebo sa len cítiť zdravo. Neváhajte a napíšte mi na rohacek@profigure.sk.

Alebo na FB, kde moju fanpage nájdete pod menom Mgr. Martin Roháček.

Napísali o nás:

Články