Osobný tréning

"Športový tréning je proces, ktorého hlavným cieľom je rozvoj špecializovanej výkonnosti športovca vo vybranom športovom odvetví alebo disciplíne."

Osobný tréning je proces, v ktorom tréner manažuje tréningovú jednotku či tréningové obdobie z hľadiska dosahovania požadovaných cieľov klienta.

Prečo ľudia potrebujú osobného trénera? Dovoľte mi jednoduché vysvetlenie:

Pokiaľ sa na to pozrieme z hľadiska biznisu, a budeme chápať naše telo (zdravie, vzhľad, výkonnosť) ako určitú prevádzku, tak každá prevádzka musí mať svojho manažéra, aby správne fungovala, aby sa dodržiavali všetky interné pravidlá a čo je najdôležitejší cieľ - aby sa dosahovali výsledky a vytýčené ciele. Takže pokiaľ sa snažíte športovať, stravovať sa zdravo a žiť zdravo, osobný tréner tu pôsobí ako manažér športu, pretože presne podľa vašich požiadaviek a cieľov plánuje, dávkuje a riadi vaše tréningové jednotky. Pre dosahovanie rýchlych a efektívnych výsledkov je riadenie a plánovanie pravidlom číslo 1.

V čom je osobný tréning výnimočný?

Iste ste si položili otázku, že na čo komu je osobný tréner a výživový poradca? V čom spočíva výnimočnosť tejto služby? Veď na internete sa teraz dočítam už všetko a na youtube si pozriem video ako mám cvičiť. Dovoľte mi vysvetlenie:

Na internete je síce milión videí o cvičení, ale kto vás opraví pri cvičení a povie vám, či to naozaj cvičíte správne? Myslíte si, že hociaké cvičenie má výsledky? Ste na omyle. Správna technika a správne zapojenie svalových skupín pri tréningu je nesmierne dôležité. Mechanické cvičenie jednoducho nestačí. Navyše osobný tréner vie presne poukázať na nedostatatky človeka a presne prispôsobiť tréningový plán na mieru.

A čo výživový poradca? V čom je jeho prínos?

Už veľa krát ste sa zapreli, že idete dodržiavať nejakú diétu, pretože ste chceli super vyzerať v plavkách, no po pár dňoch ste to vzdali, lebo to bolo moc prísne, alebo nedajbože ste po mesiaci trápenia nezaznamenali žiadne výsledky? Človek predsa nemôže byť odborník na všetko. Aj auto keď si niekto potrebuje opraviť, tak ide do servisu. Aj webovú stránku keď si chce niekto spraviť, zájde za IT technikom a požiada ho o pomoc. Výživový poradca Vám pomôže individuálne nastaviť stravovanie pre dosahovanie reálnych výsledkov. Tiež Vám výživový poradca môže pomôcťzistiť, či netrpíte nejakou potravinovou intoleranciou a nastaviť presne stravovanie zdraviu prospešné pre Vás.

Co treba urobiť pre dosiahnutie výsledku ?

"Pre dosiahnutie rýchlych, úžasných a udržateľných výsledkov je potrebné spojiť správny tréning a správne stravovanie rešpektujúce dosiahnutie stanoveného cieľa. Preto som sa rozhodol stať sa odborníkom pre obe oblasti, nakoľko sú veľmi úzko prepojené s hlavným cieľom.“

Určite sami poznáte ľudí, ktorí makajú vo fitku 5 a viackrát týždenne a nedosahujú také úžasné výsledky ako tí, ktorí navštevujú fitko 3krát týždenne a riadia si svoje stravovanie z hľadiska dosiahnutia požadovaného cieľa. A prečo? Jednoduché vysvetlenie. Tréning nás ovplyvňuje len tak často, ako často ho aplikujem, avšak výživa nás ovplyvňuje 24 hodín denne. Preto ľudia, ktorí so mnou spolupracujú v oblasti športu majú rýchlejšie a viditeľnejšie výsledky.