Výživové poradenstvo

Výživové poradenstvo je novinkou vo svete zdravého životného štýlu. Predstavuje službu, kedy klient spolupracuje s výživovým poradcom, ktorý ho riadi v stravovaní za cieľom chudnutia, tvarovania a formovania postavy, zvyšovania výkonnosti, zlepšenia životných funkcií, alebo len za cieľom zdravého stravovania, ktorý následne zvýši celkovú kvalitu života.

Hlavné motto výživových poradcov znie: " Sme to, čo jeme".
Strava má najväčší vplyv na zdravotný stav nášho organizmu. Preto mojimi slovami označujem výživových poradcov za manažérov zdravia.

Prečo ľudia potrebujú výživového poradcu?

Opäť využijem moje obľúbené prirovnanie k biznisu. Pokiaľ naše zdravie budeme chápať ako jednu z prevádzok nášho tela, tak opäť táto prevádzka potrebuje svojho manažéra, aby všetko fungovalo k dosahovaniu výsledkov a cieľov. Naše zdravie a výkonnosť nášho tela je najviac ovplyvnená stravou, ktorú každý deň príjmame. Pokiaľ človek neriadi svoju stravu, stravuje sa nepravidelne, nárazovo, neskoro v noci, prevažujú polotovary alebo iné cukrárske výrobky, v našom tele sa deje veľa neprirodzených a nezdravých procesov ako sú napríklad:

     ○ Znečisťovanie čriev - nedostatočný príjem vlákniny - vznik plynatosti, žalúdočných vredov, ochabovaniu hladkého svalstva sten čriev
     ○ Častá únava - vysoký príjem jednoduchého cukru - častý vznik hypoglykémie, ktorý vedie k vzniku cukrovky 2.typu. Príjmaná strava sa nedokáže v našom tele metabolizovať na energiu pre naše svaly.
     ○ Oslabenie imunitného systému - vplyvom nedostatočného príjmu vitamínov a minerálov , čo vedie k častému vzniku chorôb
     ○ Rozpadu vlastných tkanív - pri nedostatočnom príjme bielkovín si naše telo vyrába vlastné bielkoviny, ktoré nedostáva v strave, čím deštruuje svoje vlastné tkanivá (zuby, vlasy, nechty, kosti, svaly a pod.)

Možno mnohí z vás si teraz povedali: "Ale ja nepatrím do tejto skupiny ľudí. Svoju stravu si riadim už dlho a stravujem sa zdravo." Za to máte u mňa prvé významné plus, pretože už sa u vás prejavil ten chtíč, spraviť niečo viac pre svoje telo a zdravie. Avšak vyplývajúc z mojich dlhoročných skúseností si dovolím povedať, že som sa nestretol ešte so žiadnym človekom, ktorý to robil efektívne, s vedomosťou prečo to tak má byť, a často sa aj stávalo, že nedosahoval uspokojivé výsledky cieľov, ktoré si na začiatku predsavzal. A aj napriek tomu, že si riadi svoje stravovanie a stravuje sa podľa neho zdravo, máva často pocity, ktoré nie sú pre naše telo prirodzené a pozitívne (nafukovanie, plynatosť, žalúdočné kŕče a vredy, pálenie záhy, nepravidelná stolica, zapáchajúci dych, bolesti hlavy, opuchy nôh, lámavosť nechtov a zubov, časté vypadávanie vlasov a mnohé iné). Alebo sa vám doslova stáva, že si počítate všetky prijaté kilokalórie za deň, nie je ich vôbec veľa, pretože sa snažíte chudnúť a aj napriek tomu priberáte, a máte pocit, že už aj z obyčajnej vody?

Človek teda potrebuje výživového poradcu, ktorý mu individuálne nastaví stravu šitú na mieru každého klienta, ktorá mu prinesie nasledovné benefity (bez rátania kilokalórií) :

     ○ Redukcia hmotnosti alebo podkožného tuku - ak je to jeden z klientových cieľov
     ○ Tvarovanie a formovanie postavy - ak je to jeden z klientových cieľov
     ○ Zvýšenie výkonnosti, či už v športe, alebo v práci, či v bežnom živote
     ○ Dostatočný príjem makro a mikro živín - pre optimalizáciu všetkých procesov nášho tela
     ○ Odstránenie únavy a rozvoj a využitie maximálneho energetického potenciálu nášho tela
     ○ Odstránenie nepríjemných pocitov
     ○ Zvýšenie kvality života
     ○ Zlepšenie psychických a fyzických funkcií


Váš manažér zdravia (výživový poradca) Vám ochotne nastaví stravu šitú na mieru požiadavkám vášho tela. Vypracuje vám podrobný stravovací plán. V supermarkete Vám ukáže, čo treba sledovať na etiketách výrobkov a naučí Vás čítať tieto informácie, ktoré sú nesmierne dôležité pri riadení stravovania. Postupne Vás bude vzdelávať v oblasti výživy, pretože nedosiahnutie úspechu je často spojené s nevedomosťou. Pomôže Vám získať postavu, po ktorej túžite už roky.Prečo využívať práve moje služby?

Pracujem s modernými diagnostickými nástrojmi, ktoré zefektívňujú našu spoluprácu.

INBODY - Prístroje InBody patria medzi úplnú špičku medzi bio-impedančnými analyzátormi ľudského tela. Analýza na prístroji InBody je nielen veľmi efektívna, ale navyše aj vhodná pre všetkých od 6 – 99 rokov. Ohromí Vás rýchlosť, samotná analýza trvá len okolo 1 minuty (podľa zvoleného modelu InBody). Iste Vás príjemne potešia aj podmienky analýzy – nieje pri nej potrebné vyzliekať oblečenie, analyzovanej osobe stačí byť na boso (len vyzuť topánky a ponožky), pretože nameraná váha na InBody sa dá ľahko odpočítať. Analýza na InBody je nedostupná len osobám s kardiostimulátorom a ženám v prvých šiestich týždňoch tehotenstva. Asi najpríjemnejšie Vás poteší podrobný a hlavne prehľadný výpis výsledkov analýzy, ktoré pochopí aj laik.
Asi najpríjemnejšie Vás poteší podrobný a hlavne prehľadný výpis výsledkov analýzy, ktoré pochopí aj laik.

EAV diagnostika orgánov - je metóda, ktorá pomocou špeciálneho elektronického prístroja zmapuje stav Vašich vnútorných orgánov a orgánových systémov a zdiagnostikuje tak celkový zdravotný stav organizmu. Metóda EAV je nie len ideálna prevencia, ale taktiež umožňuje:
• zistiť poruchy riadiacich a regulačných procesov v organizme
• zistiť a odhaliť ochorenie organizmu v počiatočnom štádiu, teda keď sa ešte navonok neprejavuje
• vykonávať diagnostiku akútnych aj chronických ochorení
• rozpoznať toxické a alergické záťaže
Vyšetrenie prístrojom EAV je bezbolestné, prístroj zmeria zdravotný stav organizmu z akupunktúrnych bodov na ruke, je časovo nenáročné (cca 25 min.) a môžu ho podstúpiť aj deti od 2 rokov.

Food detective - jednoduchý test na zistenie intolerancie potravín. Bezbolestný, rýchly a efektívny nástroj každého, kto sa chce zdravo stravovať a upraviť si svoju hmotnosť. Pokial trpíte jedným z týchto symptómov:

• plynnatosť / nafúknuté brcho
• bolesť hlavy / migrény
• kožné problémy / exkzémy / akné
• opuchnuté končatiny
• zmeny nálad / depresívne nálady / schizofrénia
• porucha spánku každého, kto sa chce zdravo stravovať a upraviť svoju hmotnosť
• problémy s hmotnosťou
• a iné problémy v oblasti trávenia

potom bude tento nástroj pre Vás klúčový pre vyriešenie problému.